Çalışmalarımı satın almak isteyenler http://yeliz-yeliz-art.blogspot.com.tr/ blog sayfamda... Uygun fiyatta çalışmalar vardır.

Yeliz-art kim? (about me)


Yeliz-art kim?

Antalya doğumluyum.  İlköğretim eğitimimi Antalya’da tamamladım.  İlköğretim yıllarında meslek seçim forumlarında hep mesleğimi avukat (hukuk) diye işaretlesem de o yıllarda dereceler aldığım resim yarışmalarından anladım ki resim aşkı ağır bastı.  2002 yılında ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandım. Bu aşk hiç bitmez dedim.  2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü kazandım.  2009 yılında üçüncü sınıf duvar resmi dersinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO duvarlarını boyadığım için okuldan duvar resmi teşekkür belgesi aldım.  Üniversite  4. sınıfta kısmi zamanlı baskı atölyesinde çalıştım. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi İnternational Tourism Week  sergi katılım belgesini aldım.  Resim aşkının yanına öğretmede eklenince  öğretmenlik yapabilmek için 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimini kazandım.  Formasyon eğitimi sırasında stajımı  Antalya Muratpaşa Lisesinde yaptım.
2012 yılında İzmir’e taşındım. Orada boş durmak istemedim. Sergileri gezdim, derece alamasam da 2012 yılında İzmir İKSEV' in düzenlediği afiş yarışmasına katıldım.  2013 yılında kardeşim üniversiteyi kazanınca Muğla’ya taşındım. Orada yine boş durmadım. 2013 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Autocad Sertifikasını kazandım.  Daha sonra 2014 yılında Bahariye Sanat İstanbul yılbaşı karma sergisi, Bahariye Sanat İstanbul Sevgililer Günü karma sergisi ve Bahariye Sanat İstanbul Dünya Sanat Günü karma sergine katıldım.  2012 yılında derece alamayınca 2014 yılında tekrar İzmir İKSEV' in düzenlediği afiş yarışmasına katıldım. Bu yarışmada da derece alamadım. 
2014 yılında kardeşim Kütahya’ ya yatay geçiş yapınca bende Kütahya’ ya taşındım.  Boş durmadım ve 2014 yılında Kütahya Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulunda Çini kursuna katıldım.  Aynı yılda Çini kursun yanında Kütahya Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulunda Bilgisayar Kullanımı dersine katıldım ve bilgisayar kullanımı sertifikasını kazandım.  Çini kursu bittiğinde Kütahya Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Çini kurs öğrenci sergisine katıldım.
 2014 yılında derece alamasam da Nuri İyem resim yarışmasına katıldım.  Devamında Bahariye Sanat İstanbul Bahara Merhaba Karma sergisi, Bahariye Sanat İstanbul Sonbahar Karma sergisine katıldım.
Öğretmeyi sevdiğim için Mart 2010- Nisan 2014 yılları arasında 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara özel resim dersi verdim.
Bu süre zarfında Türkiye’nin birçok ilini gezdim.   Kardeşim durmadı 2014 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları bölümüne yatay geçiş yapınca bende Antalya’ ya taşındım.  Uzun bir aradan sonra ne yaparım dedim baktım 2014 yılında Akdeniz Üniversitesinde seminer olduğunu duydum. Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi- İş hayatı ve girişimcilik eğitimi Seminerine katıldım.  2015 yılında tekrar derece alamadığım Nuri İyem resim yarışmasına katıldım. 
2016 İzmir Seba Sanat Galeri Küçük İşler karma resim sergisi ve karma resim sergisine katıldım. 2016 İzmir Seba Sanat Galerisinin düzenlediği Sağlık için sanat  9. proje Narlıdere Huzur evi ve 10. proje İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi projelerinde yer aldım.
2016 Denizli Yakın Sanat Galeri Karma sergiye katıldım.2016 Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO  Luca muhasebe programının yeni uygulamalarının tanıtım semineri.
2016 Üstün Dökmen "Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim" söyleşiye katıldım. 2016 Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO "İşaret dili eğitimi" Seminer (2 saat) katıldım. Derce alamasam da 2016 Nuri İyem resim yarışmasına katıldım.
Kendime İngilizceyi orta derecede olsa biliyorsun dedim. Dünya Çin pazarı nedeniyle Çince öğrenmeye başladı bense temel seviye Japonca ve Korece öğrendim. Az da olsa Autocad , çok iyi  Microsoft Office Word, Microsoft Office Powerpoint bilince,  iyi derece photoshop , illustrator  kullanmaya başladım. "İş bulamıyorsun bari boş durma yeliz." dedim. Bunca boşluğun içerisinde iyi derece indesign programını öğrendim.  2016 Özel Serik Çözüm Temel Lisesinde Görsel Sanatlar Resim Öğretmenliği yapıyorum.
Yeliz-art blog yazarlığına nasıl başladı?

Üniversite  yıllarında internette gezinirken blog yazıları okumaya başladım.  Blog nasıl açıldığını öğrendim. Blogu açıp sonra hiç ilgilenmezsem diye üç ay blog açıp açmama hakkında düşündüm. Üç’ üncü ayın sonunda 28 Şubat 2010 yılında ilk yayınla kişisel yeliz-art (yel&yel) blog sayfamı açtım. Arkasından aynı tarihte yeliz-yeliz-art blog sayfamı ilk yayınla açtım.  İki tane  ilgilenmem gereken blogum olmuştu. Her ikisinde de aynı ve ayrı konular paylaşmaya başladım. Yeliz-art blog sayfamda yayına devam ederken bir süre yeliz-yeliz-art blog sayfama ara verdim. Yeliz-yeliz art blog sayfamla ne yapacağıma karar veremediğim sırada dizi paylaşımı yapmaya karar verdim.  14 Mayıs 2013 yılında yeliz-artanime-manga blog sayfamı açtım. Bu sefer üç tane ilgilenmem gereken blog sayfam oldu.  Bloglarımın tasarımlarıyla bunca zaman ilgilenmeyince “bir yenilik yapmalıyım.” dedim. İnternette blog tasarımları, Html, css kodlarını araştırdım. Son birkaç haftalık uzun araştırmanın sonun üç blog sayfama ne yapacağımı buldum.  7 Temmuz 2015 tarihinde yeliz-artanime-manga blogspot ismini yeliz-artkoregunlugum.blogspot ismiyle değiştirdim.  Aynı tarihte  tasarımları bana ait blog tasarımlarımı üç ayrı bloguma uyguladım. Ardından yeliz-art blog sayfamı tamamen kendi çalışmalarımı paylaştığım portfolyo sayfası yaptım. yeliz-yeliz-art blog sayfamı yabancı dizi haber çevirilerim, Türk dizileri, çalışmalarım,  inceleme, çekiliş, çalışmalarımı sattığım açıkçası istediğimi paylaşabileceğim kişisel sayfa yapmaya karar verdim. yeliz-artkoregunlugum.blogspot sayfam ise manga-ka, seiyuu, anime,manga, k-drama, j-drama, gerçek yaşamdan mekanlar, haber, dergi gibi konulara yer verdim.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.